Konteyner Nakliyat

Konteyner Nakliyat Arı Nakliyat olarak uzun yıllar önce adım attığımız nakliye sektörüne standart tır taşımacılığı ile başladık. Geçen zaman içerisinde müşteri arz ve talepleri doğrultusunda çalışma alanlarımızı genişletip geliştirerek her türlü yük taşımacılığına uygun dorseli tırlarımızla geniş bir alana hitap edecek çalışmalara imza atmaktayız. Yapmakta olduğumuz çalışmaların başında önemli ölçüde kapsamlı projeler dahilinde konteyner nakliye gelmektedir.

Konteyner nakliye çalışmalarımıza ilk sıralar yurt içinde limanlar ve şehirlerarası taşımalar yaparak başladık. Ardından gelen talepleri değerlendirerek uluslararası konteyner taşımacılığına da başladık. Her ebat ve ağırlıkta bulunan konteynerlerin antrepo veya limanlardan alınmak suretiyle birçok Avrupa ve Asya ülkesine seferler yapmaktayız. Alternatif güzergahlar kullanarak sefer yaptığımız konteyner kilitli araçlarımız olabilecek en kısa sürede sefer tamamlamakta, taşınan konteynerin durumuna göre teslim noktalarına bırakılmaları veya teslim alınan noktalara geri getirilmesi işlemlerini tamamlamaktayız.

Özellikle limanların taşıma kuralları çerçevesinde konteyner kilidi bulunan araçlara yükleme yapma zorunluluğundan hasıl olan gereklilikten hareketle taşıma yapmakta olan tüm araçlarımızda konteyner kilitleri bulundurmaktayız. Böylelikle taşınabilir durumda bulunan her türlü konteynerin nakliyesini yapabilmekteyiz. Taşımasını yaptığımız tüm konteynerleri sigorta kapsamında taşıyor, son derece emniyet içerisinde hareket ederek yükleme noktasından alındığı şekli ile teslim noktasına ulaştırıyoruz.

Genellikle Avrupa ülkelerinden Asya ülkelerine transit olarak Mersin İskenderun ve İstanbul limanlarımıza gelen konteynerlerin transit işlemleri ve gümrüklemelerinin yapılmasının ardından tırlarımız ile Başta İran ve Irak olmak üzere tüm Asya ve Ortadoğu ülkelerine ulaştırılmasını sağlamaktayız.